Przetrwałe zęby mleczne

Przetrwałe zęby mleczne z reguły należy uisuwać. Wyjątek jednak stanowią przypadki, w których korzeń zęba mlecznego jest niezresor- bowany. a jednocześnie brak jest zastępującego go zawiązka zęba stałego albo odpowiedni .zawiązek zęba stałego jest bardzo oddalony od właściwego miejsca wyrzynania się lub też, gdy odpowiedni ząb stały jest ułożony nieprawidłowo w tkance kostnej.

W okresie niemowlęcym i żłobkowym u dzieci z prawidłowo wykształconym narządem żucia opieka ortodontyczna ogranicza się tylko do zabiegów profilaktycznych, natomiast w okresie przedszkolnym, jeśli zostaną stwierdzone objawy zaburzeń okluzyjnych, zapobieganie ortodontyczne może być łączone z wczesnym leczeniem.

Ortodontyczne zapobieganie i wczesne leczenie, w okresie przedszkolnym wzajemnie uzupełniają się i przeplatają, a aparaty, ćwiczenia gimnastyczne i dziecięce protezy zębowe mogą być wykorzystane równocześnie w celu wykonania zadań profilaktycznych i leczniczych.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>