Nieprawidłowe pobieranie pokarmów

Nieprawidłowe pobieranie pokarmów, polegające na przedłużaniu karmienia naturalnego lub sztucznego oraz na żywieniu pokarmami o nieodpowiedniej dla danego okresu życia konsystencji, prowadzi do upośledzenia rozwoju narządu żucia.

Przedłużanie karmienia naturalnego poza okres niemowlęctwa jest niekorzystne ze względu na to, że mleko matki p.o sześciu miesiącach nie zawiera już dostatecznej ilości składników odżywczych, a ponadto opóźnia i utrudnia wyrobienie czynności odcinania i żucia oraz przekształcenie się połykania niemowlęcego w połykame dorosłych. Podobny wpływ ma też przedłulżainie do 2-3 roku życia karmienia sztucznego, które usposabia ponadto do wytworzenia się nawyku ssania.

Karmienie dzieci pokarmami miękkimi po wyrżnięciu zębów nie pobudza w dostateczny sposób mięśni i kośćaa twarzy ido wzrostu oraz do fizjologicznego starcia uzębienia !mlecznego.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>