Nagryzanie yzka

Dość trudno jest odzwyczaić dzieci od ssania i nagryzania języka. Ten nawyk wymaga stosowania aparatów, które przez swą budowę uniemożliwiają wsuwanie języka między łuki zębowe i jednocześnie powodują jego układanie się w jamie ustnej właściwej. Mogą to być w zależności od przypadku płytki przedsionkowe lub płytki podnie- bienne z zaporami dla języka.

Przejście z nawykowego oddychania ustnego na oddychanie przez nos nie jest łatwe mimo anatomicznej drożności górnych dróg oddechowych. Przywrócenie prawidłowego zespołu odruchów oraz wyrównanie powstałych nieprawidłowości w budowie narządu żucia i przywrócenie sprawności czynnościowej mięśni warg, policzków, języka i skrzydełek nosa wymaga wielu zabiegów, stosowanych przez dłuższy okres czasu oraz staranności ze strony pacjenta i jego rodziców.

W przywróceniu oddychania przez nos pomaga głównie prawidłowy układ głowy dziecka lub też .zamykanie wejścia do jamy ustnej płytką przedsionkową podczas snu i ćwiczenia gimnastyczne mięśni twarzy.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>